Poradnictwo Rodzinne

images    Dlaczego spory w rodzinie są szczególnie trudne?

Codzienność obfituje w sytuacje, które przysparzają stresu i wywołują napięcia: żyjemy szybko, pracujemy dużo, NIE MAMY czasu dla bliskich. Rodzina wymaga zaangażowania, stałego wysiłku, umiejętności współpracy z partnerem, dziećmi, rodzicami. Tylko wtedy stanie się azylem, oazą bezpieczeństwa i spokoju.

Konflikty w rodzinie są zwykle wielowątkowe, w okresie eskalacji często ma miejsce wiele nieprzyjemnych zdarzeń, pada wiele raniących, niepotrzebnych słów. Wzajemne animozje narastają tak bardzo, że członkom rodziny trudno jest przypomnieć chwile, kiedy byli szczęśliwi. Trwają w tzw. impasie .

Dlaczego w sprawach rodzinnych warto korzystać z mediacji?

Wiele osób w konflikcie rodzinnym mówi: „Rozmawialiśmy już tyle razy i nie udało nam się porozumieć.” Ja proponuję : PRZEKONAJMY SIĘ !

Mediacja umożliwia poprawę wzajemnych relacji

(z mężem, dorastającym dzieckiem, rodzicami ) każda z osób może przedstawić swój punkt widzenia, mediator pomaga ustalić i wyjaśnić członkom rodziny poszczególne kwestie ,a plan naprawy relacji strony ustalają same. Mediator pomaga tonować emocje i skierować je na konstruktywne tory; przejść od rozpamiętywania przeszłości do planowania przyszłości.

Zapraszam na spotkania .

Dyżury w parafii w godz. 18.00 – 19.00 :

Katarzyna Borna – doradca rodzinny, mediator.