Strefa Bierzmowania

Strefa Bierzmowania

 

Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie nań ręki szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez namaszczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani jako prawdziwi świadkowie Chrystusa do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.

Moralny obowiązek przyjęcia bierzmowania.

Obowiązek przyjęcia sakramentu bierzmowania zaczyna być aktualny po przystąpieniu do pierwszej Komunii Świętej i osiągnięciu pewnego stopnia dojrzałości. Przez sakrament bierzmowania ochrzczeni jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej.

Podczas bierzmowania kandydat zostaje namaszczony przez biskupa olejem krzyżma na czole na znak pieczęci duchowej, znamienia Ducha Świętego, które otrzymuje jako dojrzały wyznawca Chrystusa. Darem sakramentu bierzmowania jest Duch Święty, który daje moc i radość bycia świadkiem Chrystusa w ludzkiej społeczności, a także różnorakie dary, które umożliwiają odpowiedzialną współpracę w budowaniu chrześcijańskiej wspólnoty i aktywne uczestnictwo w życiu Kościoła.

 

Grupa I Pan Przemysław

Grupa II Pan Piotr  

Grupa III Pani Marzena   Grupa IV 

Ciuk Gabriela IIf

Kuligowska Natalia IIf

Nowakowska Natalia IIf

Nowicka Zuzanna IIf

Olczak Michał IIf

Brycka Aleksandra II Słonowice

Melon Daniela II Słonowice

Melon Krystian II Słonowice 

Czaplewska Aleksandra IIc

Klimczak Natalia IIc

Łuc Konrad IIc

Olesińska Daria IIc

Rębacz Krystian IIc

Świątek Karolina IIc

 

Czarnecka Wiktoria IIa

Kubicki Kacper IIa

Lipkowicz Marta IIa

Milinkiewicz alicja IIa

Ogórek Ewelina IIa 

Paorocka Aleksandra IIa

Dembińska Katarzyna IIb

Górska Akicja IIb

Miszczyszyn Michał IIb

Nowicka Maja IIb

Rykaszewska Zofia IIb

Tatys Szymon IIb

 

 

 Hałasa Martyna  IId

Lubawiński Konrad IId

Małek Agnieszka IId

Piątkowska Natalia IId

Tiachło Jan IID

Uss Daria IId

Kołoczko Hanna II

Kowalewski Jakub II

Śmigielski Adrian II

Turczmanowycz Zuzanna II

Wnuk Maksym II

Zając Patryk II

 Żyński Tomasz IIc

Hawańczak Natalia IId

Senger Krzysztof IIe

Jakubowski Kacper IId

Ostapiec Natalia IIf

wiśniewska Sara IIe

Kaniewska Kamila IIe

Grupa I Pan Przemysław Grupa II Pani Małgorzata Grupa II Pani Marzena Grupa IV Pani Jolanta Grupa V Pan Przemysław

Bieńkowska Magdalena
Chmiel Róża
Ciszewski Seweryn
Gołębiowska Martyna
Grabowska Agata
Grodkowska Ewelina
Grzelak Witold
Halak Michał
Ilkowska Kamila
Jachewicz Daria

Jakubik Karol
Kandziak Karolina
Kępka Maciej
Kurlej Klaudia
Kramek Arkadiusz
Łabiak Dominika
Malinowski Patryk
Marchut Dominika
Mazur Ksenia
Brzeziński Rafał

Murawski Szymon
Niedziółka Dżesika
Nowakowska Karina
Uss Kaja
Panicz Anna
Podgórski Łukasz
Polańska Kinga
Rolak Klaudia
Rusek Adrianna
Sagan Karolina
Skalska Natalia
Wojtaszewska Alicja

Skowroński Filip
Staszkiewicz Damian
Stróżyk Kamila
Szczytkowska Natalia
Sztuba Adrian
Szumacher Kamil
Śliwka Ewelina
Tabiś Mateusz
Jusiel Damian
Kalota Natalia
Kuźmicz Karolina

Tomczak Marcin
Tyszkiewicz Maciej
Wasylów Joanna
Włodarczyk Marcin
Wojciechowski Karol
Wrzosek Emilia
Zborowski Mateusz
Żemieniec Filip
Sikorski Rafał
Nikipierowicz Izabela
Łosowska Zuzanna
Wiżeń Patryk