XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2017

1. W dzisiejszą niedzielę przypada - Dzień Dziecka Utraconego. O g.17.oo zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji Dzieci Utraconych i ich Rodziców. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się liczenie Wiernych obecnych w Kościele i przystępujących do komunii św. Zbieramy ofiary do puszek na renowację kościoła.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Śląskiej.Oraz 10. rocznica śmierci kard. Nominata Ignacego Jeża. Prosimy o modlitwę.

3. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męcz. Zapraszamy na Krąg Biblijny.

4. W środę święto św. Łukasza, Ewangelisty. Patron służby zdrowia. Zapraszamy wszystkich pracujących w służbie zdrowia na wieczorny różaniec i Eucharystie.
Nowenna do MBNP.

5. W czwartek 19 października przypada wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki – kapłana i męczennika. Różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

6. W piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezb. Godzina Miłosierdzia o g.15.oo.

7. W sobotę wspomnienie liturgiczne bł. Jakuba Strzemię, bp.

8. W przyszłą niedzielę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, pap. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję różańcową na plac Jana Pawła II.
Jednocześnie przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Przez cały tydzień na nabożeństwach różańcowych będziemy modlić się w intencji Misji św. Modlitwą i ofiarami zbieranymi na Mszach św. wspierać będziemy Papieskie Dzieła Misyjne.

9. Uczniów klas III gimnazjum pragnących przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy z rodzicami na zapisy do kancelarii we wtorek od g.16 -17.oo.
Dorośli, którzy nie przystąpili do bierzmowania proszeni są o zapisywanie się do końca października do ks. Grzegorza.

10. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci do scholii dziecięcej szczególnie dzieci z klas komunijnych.

11. Organizujemy w dn. 3-12 czerwca 2018r. pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii. Szczegółowe informacje wraz z programem pielgrzymki zostaną zamieszczone w najbliższym czasie w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy i bliższe informacje u p. Wiesławy Piskor.

12. Różaniec w tygodniu dla dzieci i młodzieży o 16.30. a dla starszych o 17.30.

13. Kartki wypominkowe, które otrzymamy w naszych domach prosimy z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych złożyć w zakrystii, kancelarii czy u Księży. Kartki wypominkowe będą też wyłożone na stoliku.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego.

15. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom za życzliwość i tym, którzy przychodzą z pomocą parafii. Zakończyliśmy renowację zewnętrznych ścian kościoła

16. Wszystkim naszym Wiernym życzymy opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.

Ks.proboszcz Ryszard Kizielewicz